27 січня весь світ вшановує пам’ять жертв Голокосту. Цього дня 1945 року війська Першого Українського фронту звільнили в’язнів одного із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.

Студенти ІІ курсу Харківського механіко-технологічного фахового коледжу імені О.О. Морозова підготували урок – реквієм, щоб вшанувати пам’ять вбитих людей, більшість із яких були єврейської національності,  в роки Другої світової війни. Ведучі заходу Софія Іменинник  і Даниіл Макаренко зазначили, що Голокост – безпрецедентне явище в  історії  XX  ст.,  який був  запланований  нацистами як системний, технологізований геноцид єврейського народу. Костянтин Бабій  і Кирило Шемігон  розповіли про перебіг подій в Україні під час Голокосту, навели жахливі факти про Голокост. Олексій Рідняк-Остапчук  охарактеризував діяльність музеїв світу і України, які досліджують і зберігають пам’ять про Голокост. Марія Тертишник  навела приклади порятунку євреїв.

Сьогодні, коли Україна протистоїть російській агресії, ми знову відчуваємо на собі всі жахи війни. Рашистські окупанти принесли смерть і руйнування на нашу землю. Ми боремося за свою свободу і незалежність, за право жити у мирі та демократії.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту має нагадати міжнародній спільноті про поняття колективної безпеки в сучасному світі, бо якщо в будь-якій його частині розпочинаються агресія й терор – загроза насправді існує для всіх. 

Вічна пам’ять мільйонам невинних жертв Голокосту! Вічна пам’ять жертвам російської агресії в Україні.