День партизанської слави
21.09.22. викладач історії Сухомлин І.П. для студентів ІІ курсу провела інформаційну хвилинку, з метою привернути їх увагу до ще однієї героїчної сторінки історії України : партизанського руху під час Другої світової війни.
Студенти переглянули презентацію «Партизани в Україні», і їм було рекомендовано отримати більш детальну інформацію, переглянувши документальну стрічку «Партизанський рух на території України». https://www.youtube.com/watch?v=Z22VE02LQsA. Студенти дізналися, про тактику дій партизанських загонів, про рейкову війну, про розвідувальну діяльність, про знищення живої сили противника. Про те, що ефективною формою партизанських дій були рейди у тилу противника, які відволікали великі сили гітлерівців, що було суттєвою допомогою військам. Найбільш результативні рейди здійснили формування відомих партизанських командирів С. Ковпака, О. Федорова та О. Сабурова. Партизанський рух в Україні за своїми масштабами був одним із найпотужніших у Європі.
Перемога над нацизмом створила базові для сучасного державотворення чинники – соборність етнічних українських земель у рамках єдиної держави, закріплені у міжнародно-правовому вимірі кордони, членство в ООН, єдиний народ. Під час теперішнього російського вторгнення кожен має усвідомлювати цей факт, віддавати належне тим мільйонам наших предків, які ратною звитягою створили передумови для існування суверенної, територіально цілісної Української держави. Вічна слава героям, що боронили і боронять незалежність України!
30 жовтня 2001 р. Президентом України був підписаний Указ №1020 «Про День партизанської слави», згідно з яким «з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни, увічнення їх пам’яті» було встановлено свято День партизанської слави.